יום שבת, 19 בנובמבר 2016

האלבום The Re up של ניקי חוגג 4 שנים היום!ניקי הכריזה ב-VMA 2012 שהיא עתידה להוציא הרחבה לאלבום האולפן השני שלה Pink Friday: Roman Reloaded ויקראו להרחבה Pink Friday: Roman Reloaded The re up. את הסינגל הראשון, ניקי בחרה להוציא כמה ימים לאחר מכן, ב-13.9.2012 והוא The Boys. השיר בהתחלה נרמז כשיתוף פעולה עם אמנית אישה, כשהתגלתה לאחר מכן כ-קאסי, זמרת R&B אמריקאית, וביחד השניים חברו ליצור את השיר. השיר נשלח לרדיו האורבני בלבד, לאחר כשבועיים שיצא - החלטה גרועה שהיא גם לשלוח שיר לרדיו אחרי הרבה זמן יחסית שהשיר כבר בחוץ, וגם לשלוח אותו רק לפורמט אחד ובכך להגביל לו את קהל היעד, בטח כשזה סינגל ראשון. השיר לא נכנס לבילבורד והפך להיות אחד מהשירים הכושלים ביותר של ניקי, אבל עם זאת, הוליד את אחד הקליפים האהובים על המעריצים. הקליפ יצא מעל לחודש אחרי הוצאת השיר, עוד סיבה ללמה השיר נכשל. על סט הצילומים לקליפ צולם במקביל ה-DVD שניקי הוציאה כבונוס למי שקונה את האלבום, שבו היו קטעים מההכנות לקליפ, קטעים מהופעות ומיני דוקומנטרי על אותה התקופה ב-2012.

יום לפני שניקי הוציאה את The boys לעולם, בחרה ניקי להוציא ב-12 לספטמבר את Va Va Voom, רצועה שהייתה במהדורת הדלוקס באלבום הנרחב Roman Reloaded ומצאה את עצמה בדלוקס, כסינגל. אותו שיר היה צריך להיות סינגל הבכורה מ- Roman Reloaded ולהחליף את Starships אך בסוף הוחלט אחרת. לאחר מכן, השיר היה צריך להיות כסינגל הרביעי מהאלבום, אחרי שניקי ערכה סקר רשמי שבו אמרה שהשיר שיקבל הכי הרבה הצבעות יהיה הסינגל הבא. ניקי הציבה את Whip it ואת Pound the alarm נגדו, Va Va Voom ניצח, אך ניקי החליטה בכל זאת לשחרר את Pound the alarm כסינגל רביעי כי הוא התחיל להצליח לבדו במדינות באירופה כמו צרפת ובריטניה וחשבה שזה יהיה יותר חכם לשחררו.
אז כפיצוי לא פיצוי, בגשר מ- Roman Reloaded ל- Re up, משחררת את השיר הזה לבריטניה, וחודש וקצת לאחר מכן, משחררת אותו בארה"ב כסינגל שני מהאלבום. יש שלא יחשיבו אותו כסינגל שני מה-RE UP וכסינגל חמישי מה- Re up, אך זה לא באמת משנה. אחשיב אותו כעת כסינגל שני מה-RE UP כדי שתבינו את הרצף הכרונולוגי של הוצאת השירים בארה"ב. השיר הגיע למקום 22 בבילבורד, ויכל להגיע ליותר אם היא הייתה מתנהלת איתו נכון. הקליפ שיצא הוא קליפ שניקי לא אהבה, אבל אמרה שלא היה לה זמן לצלם אחד חדש והיא תוציא אותו בשביל המעריצים. זה קליפ שצולם לפני Starships עוד, כשהשיר היה אמור להיות הסינגל הראשון מ- Roman Reloaded.
ניקי בקליפ של The boys 

את הסינגל השלישי, ניקי בחרה להוציא שבועיים לפני צאת האלבום, ב-2 לנובמבר, לאחר The boys שנכשל. הסינגל השלישי היה Freedom, שיר שהיה שונה מכל מה שניקי עשתה קודם לכן. שיר אמוציונאלי ליריקלי עם היפ הופ וסול. השיר גם הוא נשלח רק לרדיו האורבני ב-27 לספטמבר, בדומה ל-THE BOYS - שלושה שבועות לאחר שהשיר היה זמין לקנייה דיגיטלית + לפורמט אחד ויחיד שהוא האורבני. עוד צעד טיפשי לעשות - שזה גם לשלוח שיר לרדיו כשהוא לא בשיאו, גם לשלוח אותו רק לפורמט אחד ברדיו ובכך לצמצם לעצמך את קהל היעד, וגם בעיני הבחירה הייתה לא טובה כי זה אכן שיר יפה אבל לא אמור להיות כסינגל, בטח שלא לאור המצב הרע שהאלבום היה בו.

ניקי שילמה על כל ההחלטות השגויות האלו, ולמרות שקידמה המון לקראת צאת האלבום (יאמר לזכותה, המון ראיונות, הופעות וכו) לאף אחד לא היה אכפת מהשירים כי הם לא צלחו ומותגו בצורה לא טובה - ההרחבה מכרה 36 אלף עותקים בשבוע הראשון שלו בארה"ב. עוד סיבה מעבר להחלטות השגויות שהיו עד כה בסינגלים ללמה האלבום לא הצליח למכור, זה גם בגלל שהייתה בעיה בקנייה של האלבום.
טארגט ו- וולמרט לא מכרו את האלבום עד שניקי הגיבה בעניין ולאחר מכן טארגט העלו את האלבום למכירה באתר, וולמורט הכחישו. "בסט ביי מכרו את האלבום בכמויות מצומצמות כי רצו להיות בטוחים" - ובכך כל הסיכויים היו נגד ניקי והאלבום נכשל, הסינגלים בו עד כה נכשלו והמטרה שהייתה להגדיל את המכירות של Roman Reloaded (זו המטרה של אלבום מורחב) הלכה לפח לאחר השקעה סופר גדולה.
ניקי בקליפ של Freedom ניקי לקחה לעצמה זמן להתאפס, יצאה לטור והופיעה. ניקי ידעה טוב מאוד שהיא חייבת את הזמן הזה לעצמה, ולאחר מכן, בחודש אפריל, שחררה סינגל נוסף, רחוק מכל הבלאגן שהיה לה בתחילת הארה, לקראת סיום הטור, עם הופעות חדשות ומוצלחות בתוכניות טלוויזיה ובטור בכללי, לשני שירים Im Legit ו- High School.
ההתלבטות הייתה לבחור אחד מהם כסינגל, אך לבסוף, High School בשיתוף פעולה עם ליל ווין נבחר, מכוון שליל ווין באותו זמן עמד להוציא את האלבום שלו וזה היה מועיל לו.
ב-16 לאפריל יצא הסינגל האחרון מהרי אפ, שהוא High School, והוא הסינגל היחיד מהאלבום שהצליח יפה והגיע למעמד זהב בארה"ב (מכר יותר מ-500 אלף עותקים). ושוב, כל זה לאחר שנשלח רק לפורמט רדיו אחד (רדיו קצבי, הפעם) וגם הפעם בזמן (באותו יום) אם זאת הקליפ יצא כשבועיים לפני, שזה דווקא בסדר מבחינת טווח ומבחינת מהלך.
ניקי גם הוציאה קליפ למעריצים לשיר Up in flames.
ניקי בקליפ של High School

אז מה יש לנו כאן?
יש לנו ארבעה סינגלים, חמישה קליפים, שמונה שירים. המון בשביל אלבום שנכשל לא ככה? למרות כל מה שהלך, ניקי לא ויתרה והמשיכה להוציא דברים מהאלבום כי היא האמינה בו. השירים בו באמת היו טובים ופוטנציאלים ברמות. אני מתערב איתכם שאם Va VA Voom או High School היו יוצאים בזמן אחר, עם קידום אחר וטיימינג ובחירות נכונות הם היו בין הלהיטים הגדולים שלה. ניקי נתנה מעצמה המון בקליפים, השקיעה בהופעות בראיונות ובקידום. 2013 הייתה השנה שבעיני ניקי הייתה הכי פעילה מבחינת מיתוג במדיה ובכלל בתעשייה. היא הייתה בכל מקום למרות שהשירים שלה נכשלו בטבלאות ושאף אחד לא קנה את האלבומים שלה, היא צמחה משם והתחילה לכתוב לאחר שהוציאה את הקליפ של High School ל- The PinkPrint ושנה לאחר מכן הוציאה את הסינגל הראשון מהפינק פרינט, אלבום האולפן השלישי שלה, והוא Pills n potions.
עם כמה שהוא נכשל, כמו שאמרתי, ניקי נתנה מעצמה הכל באותה תקופה ובאמת שזה הארה האהוב עלי שלה יותר מכל ארה אחר. עם כמה שהוא היה מבולגן, עם כמה שהוא היה לא נכון הוא הרגיש לי הכי אמיתי ומזכיר לי את התקופות הכי יפות בהערצה שלי אליה. אני חולה על כל שיר ושיר באלבום וחולה על מה שהיא הייתה באותה תקופה. מזל טוב לרי אפ שחוגג היום 4 שנים ♥
ניקי בקליפ של Va Va Voom

אין תגובות :

הוסף רשומת תגובה